Hafiza Šemsa Dacić položila hifz pred komisijom Mešihata

Muftija preševski Fikret Limani posjetio Školu Kur’ana Časnog
March 1, 2017
Reisu-l-ulema Kavazović i muftija Dudić posjetili Školu Kur’ana Časnog
March 7, 2017

Hafiza Šemsa Dacić položila hifz pred komisijom Mešihata

????????????????????????????????????

U haremu Altun Alem džamije Šemsa Dacić Saračević jedan od izdanaka škole Kur’ana Časnog uz sve zadovoljavajuće kriterijume proučila je završne ajete iz Kur’ana te na taj način napamet poručila cijeli Kur’an pred komisijom Mešihata IZ-e za hifz. Hafiska dova za Šemsu i njenog supruga hafiza Harisa Sračevića biće upriličena sutra nakon podne namaza u džamiji Dibak Ishak. Diplome o stečenom zvanju hafiza i hafze Kur’ana Časnog dodijeliće predsjednik Mešihata Mevlud ef. Dudić.

U Sandžaku je nekada bilo na desetine hafiza i hafiza , ističe hafiz Malić, međutim taj broj je u komunizmu počeo stagnirati tako da ‘90-ih godina nije bilo čuvara Allahove riječi. No ipak otvaranjem škole Kur’ana,Sandžak opet dobija svoje hafize i hafize, a jedna od prvih hafiza je Šemsa Dacić Saračević.