Kerim Prepoljac iz Sjenice, polaznik Škole Kur’ana Časnog postao hafiz Kur’ana

Kolektivni iftar upošljenika Škole Kur’ana Časnog 2019
May 31, 2019
Uručene novčane stipendije najboljim učenicima Škole
June 27, 2019

Kerim Prepoljac iz Sjenice, polaznik Škole Kur’ana Časnog postao hafiz Kur’ana

Dana 17.06.2019. godine, u haremu Altun-alem džamije, pred Komisijom za hifz Mešihata IZ-e u Srbiji, Kerim Prepoljac proučio je posljednje kur’anske sure i stekao titulu hafiza Kur’ana Časnog.
Komisiju za hifz sačinjavali su: muftija sandžački hfz. Abdurrahman ef. Kujević, direktor Škole Kur’ana Časnog hfz. Irfan ef. Malić, hfz. Faris Dautović, hfz. Elvedin Avdović, hfz. Ferid ef. Fijuljanin i hfz. Haris ef. Saračević.Muhaffiz mladom Kerimu bio je hfz. Faris Dautović.

Kerim Prepoljac rođen je 20.07.1995. god. u Sjenici, od oca Senada i majke Suade. Svršenik je Fakulteta za islamske studije u Novom Pazaru.

Neka je mubarek olsun mladom hafizu, njegovim roditeljima, njegovom uvaženom muhaffizu, Islamskoj zajednici, Školi Kur’ana Časnog, svim Bošnjacima u Sandžaku i šire, kao i cijelom muslimanskom ummetu.