U Džematu Fedžr u Minhenu Ana i Aleksandra primile islam

Iftar, dova i promocija fonda za pomoć hifza u Školi Kurana Časnog
June 16, 2016

U Džematu Fedžr u Minhenu Ana i Aleksandra primile islam

fedzr-primili-islam-3-300x225U prepunim prostorijama džemata „Fedžr“ u Minhenu, 01.03.2015. godine, održano je veliko druženje sestara naše zajednice. Posebne gošće za ovo druženje bile su hafiza Šemsa Dacić (portparol Škole Kur’ana Časnog iz Novog Pazara) i Aiša Mekić.

Tokom programa, potaknute prelijepim ambijentom i atmosferom, dvije djevojke, Aleksandra i Ana, odlučile su da javno obznane svoju pripadnost islamu.

Njihovu odluku o povratku islamu naše sestre su dočekale kroz suze radosnice i tekbire. Ovo druženje će se zasigurno dugo pamtiti među našim sestrama.

Zahvaljujemo se Allahu dž.š. što je dozvolio da naša zajednica bude nosilac haira i dobra. Zahvaljujemo se našim musafirima iz Novog Pazara, zatim svim našim sestrama koje su bile dio ovog velikog haira.

Molimo Allaha dž.š. da ih obilato nagradi na ovom i na budućem svijetu.

Media Fedžr