Uručene nagrade najboljima u takmičenju učenja Kur’ana Časnog

Drugo takmičenje u učenju Kur’ana u Sandžaku
January 29, 2018
DELEGACIJA ŠKOLE KUR’ANA ČASNOG KOD AMBASADORA DRŽAVE KATAR
March 20, 2018

Uručene nagrade najboljima u takmičenju učenja Kur’ana Časnog

Dana 05.02.2018. godine upriličena je svečana dodjela nagrada najboljima u drugom takmičenju u učenju Kur’ana u Sandžaku.

Direktor Škole Kur’ana Časnog, hfz. Irfan ef. Malić, u svom obraćanju izrazio je svoje zadovoljstvo postignutim rezultatima kako polaznika tako i samih profesora Škole Kur’ana koji uzimaju učešća u raznim svjetskim takmičenjima. Također se zahvalio na podršci svim prijateljima Škole Kur’ana Časnog.

Predsjednik Mešihata muftija dr. Mevlud ef. Dudić, nakon dodjele nagrada i priznanja najboljim , obratio se i istakao značaj ovakvih događaja: „Kroz ovaj vid obrazovanja i sve ono što čini Škola Kur’ana Časnog ove generacije će visoko nositi bajrak muslimana, i to ponosno“, nakon čega je mubareklisao direktoru Škole Kur’ana, kao i svim roditeljima, profesorima i cijelom Sandžaku.

Novčane nagrade i priznanja po kategorijama dobili su sledeći natjecatelji: Polaznici mekteba (od sure Nas do sure Duha) 1. mjesto Nejla Baždar 2. mjesto Hafsa Dautović 3. mjesto Salih Zumberović 4. mjesto Džemila Bejtović 5. mjesto Omer Avdović Hifz sure Bekare 1. mjesto Edis Čeković 2. mjesto Mubin Ahmetović 3. mjesto Hurija El Karim i Munil Ahmetović Hifz Amme džuza 1. mjesto Hanana El Karim 2. mjesto Abdurrahman Metjahić 3. mjesto Emina Ćosović Hifz Tebarek džuza 1. mjesto Rumejsa Destanović 2. mjesto Medin Dibranin 3. mjesto Hafsa Mušović i Umejja Turković Hifz 5 džuzeva 1. mjesto Edina Bačevac 2. mjesto Aza Osmanović 3. mjesto Imad Turković Hifz 10 džuzeva 1. mjesto Anes Šaćirović 2. mjesto Aladin Alić 3. mjesto Merdija Nurković Hifz 15 džuzeva 1. mjesto Mervan Mehmedović 2. mjesto Abdulmelik Hajdarević Tilawet 1. mjesto Merjem Nuhambašić 2. mjesto Ensar Arslanović 3. mjesto Besar Latifović

Priznanja i novčane nagrade najboljim natjecateljima u kategotiji mekteba uručio je direktor škole hfz.Irfan ef. Malić, najboljim u kategoriji Tilaveta direktror Gazi Isa-beg Medrese dr.Rešad ef.Plojović, trećeplasiranim i svim kategorijama v.d.muftije sandžačkog Abdurrahman ef.Kujević, drugoplasiranim predstavnik fondacije Hifz Kur’ana Časnog iz Sarajeva dr. Džemal Muslih, a prvoplasiranim u svim kategorijama predsjednik Mešihata muftija dr. Mevlud ef. Dudić. Muftija Dudić je također ispred Škole Kur’ana Časnog uručio zahvalnicu dr. Džemalu Muslihu, predstavniku Fondacije „Hifz Kur’ana Časnog“ iz Sarajeva, koja je zajedno sa Kulturnim centrom „Kralj Fahd“ iz Sarajeva bila jedna od pokrovitelja ovog takmičenja.