Edin Matović preslušao cijeli Kur’an napamet pred hfz. Abdurrahmanom Kujevićem

Uspjeh škole Kur’ana na takmičenju u Bahreinu
June 16, 2016
Škola Kur’ana organizovala druženje sa učenicima osnovne škole „Desanka Maksimović“
June 16, 2016

Edin Matović preslušao cijeli Kur’an napamet pred hfz. Abdurrahmanom Kujevićem

Edin Matovic je odličan i marljiv učenik trećeg razreda  najstarije obrazovne ustanove na Balkanu, Gazi Isa-Beg medrese. Paralelno sa nastavom u Medresi on je izuzetan učenik Škole Kur’ana Časnog. Dana,14. 02. 2016. godine uspješno je okončao preslušavanje Kur’ana napamet pred hafizom Abdurrahmanom ef. Kujevićem upravo u kući svog muhaffiza.Tim povodom kontaktirali smo hfz. Kujevića koji vidno emocionalno ushićen veli : ” Ovo je za mene , našu Medresu,  Školu Kur’ana, Muftijstvo i naš narod veliki podvig i pobjeda. Edin Matović je treći hafiz koji je ispred mene završio hifz Kur’ana Časnog.  Počeo je da se preslušava prije dvije i po godine. Preslušavao se u džamiji,  Školi Kur’ana u Novom Pazaru i Rožajama a ponekad i u mojoj kući.  On je drugi hafiz iz Rozaja  kojeg smo iznjedrili i poklonili ovom gradu, Sandžaku i ummetu  od kako smo osnovali Školu Kur’ana Časnog. Hifz Kur’ana je Allahovo svjetlo i dar koji On daje kome hoće i ko to zasluži.  One koje sam ja podsticao i htio  da izvedem kao hafize oni nisu uspjeli. Ovu čast su postigli oni koje je Allah odabrao i koji su sami konstantno  insistirali  i tražili da ih preslušavam. Ono što me čini posebno srećnim jeste da je Edin preslušao posljednje stranice i ajete baš  u mojoj kući u prisustvu moje porodice nakon čega smo zajedno proučili hajrli dovu kao sto je to imao običaj da prakticira Enes ibn Malik radijallahu anhu u ovakvim prilikama.  Edin će ubrzo izaći  pred komisiju Mešihata za hifz nakon čega će i zvanično dobiti diplomu i zvanje hafiza , čuvara Allahove knjige.  Njemu i njegovoj porodici želim  svako dobro i veliki uspjeh u životu na oba svijeta. ”

Da se trud koji se ulaže na Allahovom putu isplati govori nam i primjer ovog vrijednog mladića. Naše slobodne institucije nastavljaju da daju prave plodove a najbolji rezultati su stručni, moralni i odgojeni ljudi. Mubarek olsun svima.

 

SANA

a3fa31001a0f8fc49c5e83b32b03040156b65459cbd4fa6a925dfa8c26a58c14 12cc9e666254a38e0e31926b7eacb887fd960c8882c763fc815b774f3bed48ce

You will then be in a better position to determine the content you should include in cheap reliable essay writing service your essay.