Održano takmičenje u učenju Kur’ana na nivou Balkanskih medresa

Direktor Škole Kur’ana Časnog hfz.irfan ef.-Malić obišao odjeljenje škole u Tutinu
April 2, 2018
Škola Kur’ana Časnog organizovala turnir u odbojci za ženske polaznike svoje Škole
May 14, 2018

Održano takmičenje u učenju Kur’ana na nivou Balkanskih medresa

Dana 21 i 22 aprila 2018 godine, u kompleksu Allaudin medrese u Prištini, održano je Balkansko takmičenje medresa u učenju Kur’ana, pod pokroviteljstvom Islamske zajednice Kosova, Svjetske organizacije za hifz iz Džedde i Dijaneta iz Turske.

Na ovom takmičenju učešće su uzeli učenici medresa sa Kosova, Albanije, Turske, Makedonije, Crne Gore, Hrvatske, Bugarske i Sandžaka, gdje su imali priliku da pokažu svoje znanje u čitanju i učenju Kur’ana Časnog napamet.

Takmičenje je ocenjivala stručna komisija u sastavom: hfz.Abdullah Al Muhibi (Saudijska Arabija), hfz. Osman Egini (Turska), hfz. Irfan ef. Malić (Mešihat IZ-e u Sbiji), hfz. Safet Hoxha (Kosovo) i hfz. Shafi Osmani (Makedonija).

Pobjednička mjesta (prva tri mesta) osvojili su :

Kategorija pet džuzeva – muškarci

1.Yunus Emre Yanaz (Istanbul)

2.Jasin Abdullai (Skoplje)

3.Mustafa Dalku (Kosovo)

Kategorija pet džuzeva – djevojke

1.Edina Bačevac (Medresa Gazi  Isa-beg  Novi Pazar)

2.Hatixhe Kadriu (Priština)

3.Elvira Halimi (Skoplje)

 

Kategorija tri džuzeva – muškarci

1.Uvejs Haxhi (Priština)

2.Burim Amdiu (Skoplje)

3.Alen Bala (Skadar)

Kategorija tri džuzeva – djevojke

1.Medina Bardhi (Skadar)

2.Maida Halilović (Medresa Gazi  Isa-beg  Novi Pazar)

3.Blerina Gashi (Priština)

 

Kategorija 30 džuz – muškarci

1.Enes Latifi (Priština)

2.Besar Latifović (Medresa Gazi  Isa-beg  Novi Pazar)

3.Muhamed Musa Durlu (Bugarska)

Kategorija 30 džuz – djevojke

1.Aiša Mekić (Medresa Gazi Isa-beg Novi Pazar)

2.Arta Asllani (Priština)

3.Selma Asani (Skoplje)

 

Kategorija Tilawet – muškarci

1.Muhamet Bilal Demirel (Istanbul)

2.Uvejs Haxhi (Priština)

3.Ismet Selimi (Makedonija)

Kategorija Tilawet – djevojke

1.Aiša Mekić (Medresa Gazi Isa-beg Novi Pazar)

2.Fatime Nitaj (Priština) i

3.Anisa Džaferi (Shkodër)

Predstavnici ocjenjivačke komisije i predstavnik Svjetske organizacije za hifz iz Džede, dr. Abdulaziz Mohammed Qasim, na danu dodjela priznanja kao i u neposrednom razgovoru sa direktorom Škole Časnog i članom ocjenjivačke komisije ispred Mešihata IZ-e u Srbiji hafizom Irfan.ef Malićem, pohvalili su pravilno učenje učenika Medrese Gazi Isa-beg , rad profesora Medrese, kao i rad Škole Kur’ana Časnog koja je takodjer svojim radom doprinijela uspjehu predstavnika iz Sandžaka na ovom i svi ostalim takmičenjima.

Koristimo priliku da se da  našim dragim domaćinima iz Prištinske medrese, zahvalimo na toploj i bratskoj dobrodošlici, kao i dobroj i kvaltetnoj organizaciji samog takmičenja. Molimo Uzvišenog Allaha dž.š. da ih pomogne u daljem radu, kao i organizovanju još ovakvih i sličnih aktivnosti. Amin.