Hafiska dova za Harisa i Šemsu Saračević

Reisu-l-ulema Kavazović i muftija Dudić posjetili Školu Kur’ana Časnog
March 7, 2017
Mufija Dudić i delegacija Rijaseta IZ-e BIH u posjeti Školi Kur’ana Časnog.
March 23, 2017

Hafiska dova za Harisa i Šemsu Saračević

Dana 07.03.2017. godine u Dibak Ishak džamiji nakon podne namaza upriličena je hafiska dova bračnom paru Harisu i Šemsi Saračevič iz Novog Pazara, koji su tom pirlikom proučili zadnje kur’anske ajete, čime su okončali svoje preslušavanje pred Komsijom za hifz Mešihata IZ-e u Srbiji. Nakon obraćanja direktora Škole Kur’ana Časnog hfz. Irfan ef. Malića, diplomu o završenom hifzu mladom bračnom paru uručio je predsjednik Mešihata muftija dr. Mevlud ef. Dudić, koji se nakon toga i obratio prisutnima. Hafisku dovu proučio je v.d. muftija, hfz. Abdurrahman ef. Kujević, a ašere hafiz Almir ef. Pramenković. Novčanu hediju hafizima uručio je dr. Džemal Muslih, predstavnik Svjetske organizacije za hifz iz Džede u Sarajevu.