SANDŽAK DOBIO JOŠ JEDNOG HAFIZA – HARIS SARAČEVIĆ POLOŽIO HIFZ PRED KOMISIJOM MEŠIHATA

Polaznici odjeljenja Škole Kur’ana Časnog (Jošanica i El-Džinan) na klizalištu
January 2, 2017
DELEGACIJA ŠKOLE KUR’ANA ČASNOG KOD AMBASADORA DRŽAVE KATAR
February 24, 2017

SANDŽAK DOBIO JOŠ JEDNOG HAFIZA – HARIS SARAČEVIĆ POLOŽIO HIFZ PRED KOMISIJOM MEŠIHATA

 

 

 

U haremu Altun Alem džamije Haris Saračević jedan od izdanaka škole Kur’ana Časnog proučio je završne ajete iz Kur’ana, te na taj način napamet poručio cijeli Kur’an pred komisijom za hifz Mešihata IZ-e u Srbiji.  Direktor Škole Kur’ana Časnog hfz. Irfan ef. Malić je istakao svoje zadovoljstvo jer je hfz. Haris uspio proučiti Kur’an za 7 dana.

Hfz. Irfan ef Malić kazao:„Imali smo tu čast preslušavati i biti u komisiji jednog novog kandidata za hifz Harisa Saračevića koji je uspješno položio svoj hifz i stekao hazifa, čuvara Allahove dž.š. riječi.“

Hfz. Saračević dodao:„Ovo je velika blagodat od Allaha dž.š. koji mi je pomogao ali i koristim priliku da se zahvalim svojim roditeljima, porodici i supruzi koji su imali razumijevanja za mene.“

„Hvala Allahu dž.š. mi u komisiji smo zadovoljni i sretni zbog onoga što je on izrazio od stepena svoga hifza, svoje memorije i svoga znanja. Ovo je velika pobjeda i uspjeh za cijelu našu zajednicu“ – kazao Hfz. Abdurrahman ef Kujević

Muftija sandžački hfz. Abdurrahman ef Kujević pozvao sve potencijalne kandidate koji su naučili Kur’an i preslušali se pred svojim muhafizima i da se na vrijeme prijave našoj komisiji.